Od myšlenky ke skutečnosti

Než nový produkt BRIO dorazí na pulty obchodů, musí projít přísnou kontrolou kvality zahrnující důkladné prověření bezpečnosti hraček. Probíhá v počáteční fázi návrhu na rýsovacím prkně a následně u vyvíjených prototypů. Během tomto procesu si návrháři hraček BRIO kladou otázku, zda hračka splní všechny zákonné požadavky a zachová úroveň kvality, bezpečnosti a trvanlivosti, jež je pro výrobky BRIO charakteristická.

Následně se vybírají reálné materiály a vyrobí se první kompletní exempláře hračky. Ty jsou pak podrobeny rozsáhlým testům trvanlivosti, kdy jsou vystavovány tisícovkám opakovaných úkonů ve speciálně navržených testovacích strojích hraček BRIO. Před úspěšným absolvováním těchto testů nemůže výroba přejít do dalších fází.

Jestliže hračka náročným výzvám obstojí, nastoupí další hodnocení kvality zahrnující posouzení rizik v mechanických a chemických aspektech s testováním materiálů, jež budou při výrobě použity. Společnost BRIO obvykle objednává u stálých dodavatelů. V nejvyšší možné míře používáme materiály, které již v našich produktech existují, máme s nimi zkušenosti a disponují solidní historií záznamů. Dodavatelé musí plnit rozsáhlý seznam konkrétních požadavků a společnost BRIO správnost materiálů následně testuje.

BRIO zajišťuje zpracování a montáž všech hraček ve svých továrnách v Číně a České republice, přičemž veškeré práce a postupy podrobuje přísné kontrole.

Nakonec se hračky testují v externích laboratořích, jež zaručí splnění veškerých mechanických požadavků bez překročení striktních limitů na stovky látek, jež musí předměty a hračky určené pro děti vykazovat. 

Change country